Ciobanesc caucazian

Expozitii canine Romania

Calendar Expoziţional 2012

2012 - EXPOZIŢII C.A.C.I.B. & EXPOZIŢII C.A.C.


DATA LOCALITATEA COMPETITIE ORGANIZATOR REZULTATE
11.02 Timisoara C.A.C.- Derby A.Ch.Timis Rezultate C.A.C.- Derby
Turneul Campionilor Rezultate Turneul Campionilor
Ceremonia TOP DOG OF THE YEAR 2011  
10.03 Arad C.A.C.I.B. A.Ch.Arad  
11.03 Arad C.A.C.I.B. A.Ch.Arad  
31.03 Medias C.A.C. A.Ch.Medias  
31.03 Suceava C.A.C. A.Ch.Suceava  
01.04 Suceava C.A.C. A.Ch.Suceava  
07.04 Slobozia C.A.C.I.B. A.Ch.Ialomita  
08.04 Slobozia C.A.C.I.B. A.Ch.Ialomita  
21.04 Satu Mare C.A.C.I.B. A.Ch. Satu Mare  
22.04 Satu Mare C.A.C.I.B. – Expozitie de Campionat A.Ch. Satu Mare  
28.04 Brasov C.A.C. A.Ch.Pro Canis  
29.04 Brasov C.A.C. A.Ch.Pro Canis  
05.05 Timisoara C.A.C.I.B. A.Ch.Timis  
06.05 Timisoara C.A.C.I.B. - Romanian Open A.Ch.Timis  
12.05 Iasi C.A.C. A.Ch. Iasi  
19.05 Bistrita C.A.C. A.Ch.Bistrita-Nasaud  
20.05 Bistrita C.A.C. A.Ch.Bistrita-Nasaud  
26.05 Câmpulung C.A.C. A.Ch.Valachia  
27.05 Pitesti C.A.C. A.Ch.Argus  
09.06 Cluj C.A.C. A.Ch.Napoca  
09.06 Cluj C.A.C.I.B. A.Ch.Napoca  
10.06 Cluj C.A.C.I.B. A.Ch.Napoca  
16.06 Sibiu C.A.C.I.B. A.Ch.Sibiu  
17.06 Sibiu C.A.C.I.B. A.Ch.Sibiu  
30.06 Baia Mare C.A.C.I.B. A.Ch.Maramures  
01.07 Baia Mare C.A.C.I.B. A.Ch.Maramures  
12.07 Constanta C.A.C.I.B. A.Ch.M.B.  
13.07 Constanta C.A.C.I.B. A.Ch.M.B.  
14.07 Constanta C.A.C.I.B. Expozitie de Campionat A.Ch.M.B.  
15.07 Constanta C.A.C.I.B. A.Ch.M.B.  
01.09 Arad C.A.C.I.B. A.Ch.R.Arad  
02.09 Arad C.A.C.I.B. A.Ch.R.Arad  
29.09 Tg.Mures C.A.C. A.Ch.Mures  
29.09 Tg.Mures C.A.C.I.B. – Calificare Crufts A.Ch.Mures  
30.09 Tg.Mures C.A.C.I.B. Expozitie de Campionat A.Ch.Mures  
02.10 Ploiesti C.A.C.I.B. A.Ch.Semper Fidelis  
04.10 Bucuresti C.A.C.I.B. + INTERRA A.Ch.R. + C.N.T.  
05.-07.10 Bucuresti European Dog Show A.Ch.R.  
13.10 Alba Iulia C.A.C. A.Ch.Alba  
14.10 Alba Iulia C.A.C. A.Ch.Alba  
20.10 Turda C.A.C. A.Ch.Turda  
21.10 Bacau C.A.C. A.Ch.Bacau  
10.11 Craiova C.A.C.I.B. A.Ch.Oltenia  
11.11 Craiova C.A.C.I.B. A.Ch.Oltenia  


Manifestarile evidentiate bordat (ingrosat) reprezinta conceptul Euromania 2012.

2012 - EXPOZIŢII DE CLUB



DATA LOCALITATEA COMPETIŢIE ORGANIZATOR
03.03 Vaslui Expo Club C.C.R.T.T.
10.03 Arad Expo Club C.C.A.R.
17-18.03 Timisoara Expo Club / Selectie C.N.C.G.
24.03 Predeal Expo Club / Selectie C.C.C.
24.03 Zalau TAN, VJP C.N.C.A.
24.03 Predeal Expo Club / Selectie Mioritic Club
25.03 Oradea TAN, VJP, DERBY C.N.C.A.
24-25.03 Turnu MR, BH C.D.C.
31.03 Satu Mare Expo Club Gr. VII , VJP, TAN C.N.C.A.
01.04 Satu Mare TAN, VJP, CACT C.N.C.A.
01.04 Bistrita Expo Club / Selectie C.C.R.
31.03-01.04 Brasov BH, IPO C.N.C.G.
01.04 Medias Expo Club / Selectie R.R.C.
12.04 Slatina Field Trial de primavara insulari-continentali 2 x CACT C.N.C.A.
13.04 Slatina Field Trial de primavara insulari-continentali 2 x CACT C.N.C.A.
14.04 Slatina Field Trial de primavara insulari-continentali 2 x CACT C.N.C.A.
15.04 Slatina Field Trial de primavara insulari-continentali 2 x CACT C.N.C.A.
14-15.04 Lupeni BH, IPO A.Ch.Hardogs
20.04 Satu Mare Expo Club C.N.C.T.R
20.04 Satu Mare Expo Club / Selectie Mioritic Club
28.04 Timisoara TAN, VJP, DERBY C.N.C.A.
05.05 Timisoara Expo Club D.M.C.
12.05 Baia Mare TAN, VJP, DERBY C.N.C.A.
12-13.05 Craiova BH, IPO, IPO - R C.N.C.G.
12-13.05 Lapusel BH, IPO D.C.R.
13.05 Suceava Expo Club / Selectie C.N.B.
19.05 Bucresti VJP,DERBY C.N.C.A.
26.05 Bucuresti BH C.N.C.G.
02- 03.06 Cluj Napoca BH, IPO A.Ch.Napoca
23.06 Bucuresti BH, IPO / Selectie C.N.C.G.
24.05 Bucuresti Expo Club C.N.C.G.
30.06 Lapusel ZTP D.C.R.
01.07 Lapusel Expo Club - Carphatian Club D.C.R.
07- 08.07 Lapusel BH, IPO D.C.R.
11.08 Oradea Expozitie de Campionat Boxer Club
08.09 Baia Mare TAN, SOLMS, HZP C.N.C.A.
15.09 Timisoara TAN, SOLMS, HZP C.N.C.A.
22.09 Slatina TAN, HZP, SOLMS,CACT C.N.C.A.
04.10 Bucuresti Expo Club C.C.R.T.T.
13.10 Alba Iulia Expo Club / Selectie Mioritic Club
13-14.10 Slatina CACT C.N.C.A.
20.10 Oradea HZP, SOLMS C.N.C.A.
20-21.10 Lapusel BH, IPO, CACIT, Cupa DCR D.C.R.
27-28.10 Brasov Campionat National de Crestere C.N.C.G.
27-28.10 Satu Mare TAN, HZP, SOLMS, CACT C.N.C.A.
03-04.11 Craiova Campionat National de Lucru C.N.C.G.
10.11 Cluj Napoca TAN, HZP, SOLMS, CACT C.N.C.A.
10-11.11 Tg.Mures Cupa Mures – BH, IPO, FH A.Ch.Mures


C.C.R.T.T. - Clubul de Ciobanesti Rusesti si Tciorny Terrier
C.C.A.R. - Clubul Cainilor de Agrement din Romania
C.N.C.A. - Clubul National de Caini de Aret
C.N.C.G. - Clubul National de Ciobanesc German
C.C.C. - Clubul Crescatorilor de Corbi
Mioritic Club - Mioritic Club Romania
C.N.C.T.R - Clubul National al Crescatorilor de Teckel din Romania
C.C.R. - Carpatin Club Romania
R.R.C. - Romania Retriever Club
D.C.R. - Doberman Club Romania
C.N.B. - Clubul National Bucovina
D.M.C - Dac Moloss Club

LEGENDA:
  - urmează a avea loc
  - desfăşurate cu documentaţia electronica predata
  - desfăşurate cu documentaţia electronica nepredată